Promítání filmu Star Trek a beseda s Shatnerem bude 23. března

foto Herec William Shatner (na obrazovce) na předávání filmových cen Oscar.

Praha - Promítání filmu Star Trek II: Khanův hněv a návštěva herce Williama Shatnera se uskuteční 23. března příštího roku v pražském Foru Karlín. Diváci se mohou těšit na uvedení filmu na velkém plátně, po kterém bude následovat talkshow s představitelem kapitána Jamese T. Kirka. Původní termín z letošního března byl kvůli koronavirové pandemii zrušen a vstupné vráceno. ČTK o tom za pořádající společnost JV Classics informovala Vlaďka Zahradníková.

"Na základě masivní vlny žádostí od fanoušků a zájmu o uvedení této akce, se pořadatelům podařilo vyjednat se zahraniční produkcí pana Shatnera nový termín," uvedla Zahradníková. "Shatner bude s diváky sdílet fascinující a vtipné příběhy ze své více než padesátileté úspěšné herecké, producentské, režisérské, ale i spisovatelské kariéry. Fanoušci budou mít na závěr možnost pokládat mu své vlastní dotazy," dodala.

Film bude uveden v původním znění s titulky, talkshow bude tlumočena do českého jazyka.

Postava Jamese T. Kirka v podání kanadského herce a držitele cen Emmy, Saturn a Zlatého glóbu Shatnera představuje poctivého, statečného a spravedlivého kapitána hvězdné lodi USS Enterprise, hrdého obyvatele Spojené federace planet. Jeho nejbližšími spolupracovníky a zároveň přáteli jsou velící důstojník Spock z planety Vulkán a doktor Leonard McCoy.

Star Trek II: Khanův hněv je americký sci-fi film režiséra Nicholase Meyera. Do kin byl uveden roku 1982 a celosvětově vydělal 97 milionů dolarů. Na tento snímek přímo navazuje další film Star Trek III: Pátrání po Spockovi z roku 1984.

Vlastník hvězd na Kanadském chodníku slávy v Torontu a hollywoodském chodníku slávy Shatner se narodil 22. března 1931 v Montrealu. V roli kapitána Kirka se objevil poprvé v roce 1966. Kromě populárního seriálu si zahrál také v sedmi navazujících filmech. Jeden z těchto snímků, Star Trek V: Nejzazší hranice, zároveň i režíroval. V divadle začínal jako herec, který hrával většinou role ve hrách Williama Shakespeara. Přestože je známý především díky roli kapitána Kirka, Zlatý globus získal za roli právníka Dennyho Cranea v seriálu Kauzy z Bostonu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 7:00 0°C

Celá předpověď