Projekt Kultura doma umožní vybírat vstupné na kulturu online

foto Soubor Collegium 1704 v pražském Rudolfinu pod vedením Václava Lukse (na snímku z 30. března 2015).

Praha - Dnes ve 12:00 začne fungovat nová webová platforma nazvaná Kultura doma. Cílem jejích tvůrců je vytvořit přehlednou databázi současné umělecké online produkce, která usnadní divákům orientaci v aktuálním kulturním dění. Chce také pomoci kulturní scéně, která se ze dne na den musela přesunout do virtuálního prostředí. Projekt Kultura doma proto umožní umělcům a institucím na svá představení vybírat vstupné. Z části vstupného bude podpořen Český červený kříž na pomoc v boji proti koronaviru.

Platforma bude volně přístupná všem umělcům a kulturním institucím, kteří chtějí streamovat svá kulturní představení veřejnosti. Mezi potvrzené partnerské instituce a projekty patří Jihočeské divadlo, Pragovka gallery, Kultura Potrvá, barokní orchestr Collegium 1704 či kolektiv sdružený okolo multifunkčního prostoru Dům Radost na pražském Žižkově.

Hudební a divadelní subjekty, které bude divák moci zhlédnout v prvních dnech vysílání, jsou mimo jiné DJ Oliver Torr z XYZ labelu či DJ Raleigh z Harmony Rec., kteří patří ke známým reprezentantům české elektronické hudební scény. Těšit se divák může i na novocirkusová představení kolektivu Cink Cink Cirk, jež jsou oblíbení jak mezi dospělými, tak dětskými diváky.

"Vzhledem k rané fázi projektu velmi uvítáme další nabídky na spolupráci jak ze strany umělců samotných, tak i větších institucí a partnerů. Díky co nejširší síti podporovatelů a umělců bude projekt udržitelný, volně přístupný všem a bude trvale přinášet kulturu do našich domovů," uvedl Mikoláš Belec, iniciátor projektu Kultura doma.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 8. března 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď