Projekt glorchestra nabídl v Praze spojení orchestru s moderní hudbou

foto Projekt glorchestra 28. července 2021 na pražském Výstavišti nabídl spojení klasického orchestru a moderní hudby doplněné scénografií a světelnou show.

Praha - Projekt glorchestra dnes na pražském Výstavišti nabídl spojení klasického orchestru a moderní hudby doplněné scénografií a světelnou show. Originální hodinovou show zarámovanou produkcí dýdžejů podle pořadatelů navštívilo přibližně 2000 lidí. V průběhu léta glorchestra pod uměleckým vedením Milana Caise a Radima Výchopně vystupujícího pod uměleckým jménem Radimo zavítá na několik dalších míst napříč Českou republikou.

Fotogalerie

Dnešní program vzniklý spojením živého orchestru a žánrů od alternativní elektronické hudby, RnB, popu až po hip hop a taneční hudbu před zaplněným hledištěm zahájil instrumentální hudbou Unique orchestra. Poté na scénu dorazila zpěvačka Žofie Dares, DJ Wich, nečekaný vítěz cen Anděl v kategorii Sólový interpret zpěvák 7krát3, vlastním jménem Štěpán Hebík, nebo raper Vladimir 518.

Každý koncert glorchestra je doprovozen scénografií, kterou má na starosti umělecký ředitel projektu Cais. "Líbila se mi představa podtržení určité duality, kterou oba zcela odlišné světy přináší. Pódium je v tomto případě místo setkání, kde se mají nenásilně s lehkostí a až určitou samozřejmostí propojit, čemuž podřídíme design i scénografii. Jako důležitý vnímám i fakt, že každý event se bude odehrávat na zajímavém historickém místě se silným géniem loci. Dekorace budou vždy citlivě řešeny a instalovány v kontextu jednotlivých lokalit různě s podtržením jejich ojedinělosti. Nebude to tedy klasický pojízdný cirkus, který se staví pokaždé stejně ve stejných proporcích," uvedl Cais.

Glorchestra se představí na šesti místech Česka. Další koncert se uskuteční 4. srpna na zámku Zbiroh, poté na zámku ve Slavkově, zámku Sychrov nebo v prostorách Hospitálu Kuks. Poslední koncert se bude konat v Dolní oblasti Vítkovic 22. září. Na každém koncertě vystoupí kromě živého symfonického orchestru Unique orchestra známá jména české hudební scény, která se stanou součástí konceptu Break Binary. Představuje spojení dvou na první pohled spolu nesouvisejících kontrastních prvků.

"Náš plán je udělat vkusné spojení alternativní elektroniky, popu, RnB, rapu a taneční hudby a spojovacím materiálem je právě široká instrumentace velkého orchestru," uvedl hudební režisér projektu Radimo.

Cílem projektu glorchestra je podpora obnovy historických míst v ČR. Součástí koncertů je i možnost návštěvy památek. Výtěžek ze vstupného bude věnován na jejich opravu. Pořadatelé sdělili, že díky dnešnímu koncertu získali 330.000 korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 1:00 15°C

Celá předpověď