Program EXPO Live pomáhá start-upům zvládnout následky pandemie

foto

Globální grantový program pro inovace a partnerství světové výstavy EXPO 2020 nazvaný EXPO Live vyčlenil dodatečné finanční prostředky pro inovátory z celého světa, jejichž činnost poznamenala koronavirová pandemie. Jeho Fond pro pomoc při mimořádných událostech (ERF) má začínajícím podnikům pomoci vypořádat se s nastalými finančními problémy.

Expo Live poskytuje finanční prostředky a podporu inovativním start-upům, jejichž aktivity mají pozitivní dopad na komunity po celém světě. Do jeho rozpočtu bylo vyčleněno 100 milionů dolarů (téměř 2,2 miliardy Kč). Pro ty inovátory, kteří požádali o další pomoc v přímé souvislosti s finančními problémy způsobenými pandemií covid-19, ERF vyčlenil dodatečnou sumu ve výši jednoho milionu dolarů. Mimořádnou podporu 50.000 až 100.000 dolarů program už poskytl 15 globálním inovátorům ze 13 zemí.

Patří k nim Attollo SE, kanadský podnik, který vyvinul technologii „mluvících nálepek“ pro výuku předškoláků, a to v několika jazycích. Dalším je filipínský start-up InvestEd. Ten poskytuje půjčky a finanční školení studentům s nízkými příjmy a umožňuje jim tak dokončit vysokoškolské studium. Jelikož téměř polovina jeho klientů je kvůli koronavirové krizi bez práce, firma rozšířila svůj koučing na pomoc při hledání zaměstnání.

Cílem programu EXPO Live je objevit a podpořit ty inovace z celého světa, které jsou v souladu se stěžejními tématy světové výstavy EXPO 2020: Příležitost, Mobilita a Udržitelnost. Podporované projekty mají přímo zlepšovat životy lidí i jejich prosperitu a současně řešit naléhavé výzvy současného světa. Každý z projektů, které odborníci programu EXPO Live vyhledávají po celém světě, musí spadat do jednoho ze tří zmíněných témat výstavy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď