Profesionálové mají na Jizerskou 50 výjimku, amatéři stále čekají

foto Ilustrační foto - Jizerská padesátka, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování na padesát kilometrů, 9. února 2020 v Bedřichově na Jablonecku.

Praha - Letošní Jizerskou padesátku poběží minimálně profesionální lyžaři. Pořadatelé získali od ministerstva zdravotnictví výjimku z opatření proti šíření koronaviru pro elitní závod na neděli 14. února i pro páteční sprinty. Stále ale není jasno, zda se do stopy vydá přes pět tisíc amatérů, kteří se na jednotlivé závody přihlásili.

Do hlavního závodu mezinárodní série Visma Ski Classics se na trať 54. ročníku ČEZ Jizerské 50 vydá 150 mužů a 30 žen. "Za dodržení stanovených podmínek můžeme závody pro profesionální běžce v řádném termínu uspořádat," uvedli pořadatelé.

Otázkou je, zda na padesátku a další vypsané závody - klasickou desítku a pětadvacítku a volnou třicítku - vyběhnou amatéři. "Doufáme, že bude rozhodnuto nejpozději začátkem příštího týdne," řekl ČTK mluvčí závodu Richard Valoušek s tím, že pořadatelé jsou zavaleni dotazy od přihlášených běžců, jak to se závody bude.

Nejpravděpodobnější je systém individuálních startů na přesně zarezervovaný čas od 5. do 13. února. V Bedřichově by měl každý vyhrazený startovní slot. Organizátoři plánují, že bude připravena časomíra, občerstvovací stanice s režimovými opatřeními i medaile.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 6. března 2021

Očekáváme v 11:00 4°C

Celá předpověď