Produktivitě NHL vládne Matthews, Pastrňák je osmý

foto Utkání NHL Toronto - Los Angeles. Vpravo Auston Matthews z Toronto Maple Leafs, vlevo Derek Forbort z Los Angeles Kings.

New York - Americký hokejista Auston Matthews z Toronta vede produktivitu NHL o tři body před jiným útočníkem Patricem Bergeronem z Bostonu a svým spoluhráčem, obráncem Morganem Riellym. Jednadvacetiletý Matthews si v sedmi duelech připsal 16 bodů a s 10 brankami vládce tabulce střelců.

Druhý Bergeron v šesti utkáních zaznamenal šest tref a sedm přihrávek. Třetí Rielly má odehráno sedm duelů, vstřelil tři góly a s 10 asistencemi je nejlepším nahrávačem.

David Pastrňák je díky deseti bodů ze šesti zápasů osmý a se sedmi brankami se dělí o druhé místo mezi kanonýry s Kylem Palmierim z New Jersey a Nathanem MacKinnonem z Colorada.

V této sezoně zatím nastoupilo 30 českých hokejistů, což je nejméně od sezony 1993/94, kdy se jich v NHL představilo 29. V minulém ročníku si zahrálo 37 Čechů.

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal ve dvou zápasech 78:02 minuty, inkasoval dvě branky, má průměr 1,54 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 94,1 procenta.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v čtyřech zápasech 234:51 minuty, inkasoval 12 branek, má průměr 3,07 a úspěšnost 87,4 procenta.