Producentka Bonda vyloučila, že by příštím agentem 007 byla žena

foto Britský herec Daniel Craig, představitel filmového Jamese Bonda.

Londýn - Příštím Jamesem Bondem bude opět muž, a nikoli žena. Potvrdila to v rozhovoru s magazínem Variety filmová producentka Barbara Broccoliová, která stojí i za nejnovější bondovkou, v níž hlavní roli ztvárnil opět Daniel Craig. Jedenapadesátiletý herec se ve filmu Není čas zemřít, jenž do kin vstoupí v dubnu, objeví v hlavní roli legendárního britského agenta 007 naposledy.

Média ve světě už začala spekulovat, kdo si agenta Jejího Veličenstva zahraje po Craigovi. "Může mít jakoukoli barvu pleti, ale je to muž," ujistila nyní Broccoliová, která bondovky produkuje společně s Michaelem Wilsonem. Broccoliová řekla, že věří ve vytváření silných ženských postav, ale nechce, aby mužské postavy hrály ženy.

Filmy o Bondovi patří tradičně mezi kasovní trháky. Například Skyfall z roku 2012 vydělal celosvětově více než miliardu dolarů.

V nadcházejícím pětadvacátém filmu o Jamesi Bondovi ztvární hlavní roli opět Brit Craig. Jeho úhlavního nepřítele si ve snímku režiséra Caryho Fukunagy zahraje držitel Oscara za roli Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemain Rhapsody, americký herec Rami Malek.

Další postavy nové bondovky si zahrají Lashana Lynchová či Ana de Armasová, ve svých dřívějších rolích vystoupí Ralph Fiennes, Léa Seydouxová, Naomie Harrisová, Rory Kinnear a Jeffrey Wright. Právě o britské černošce Lynchové loni britský tisk spekuloval jako o možné příští agentce 007.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď