Producenta Weinsteina v baru konfrontovalo několik žen

foto Ilustrační foto - Filmový producent Harvey Weinstein

New York - Americký filmový producent Harvey Weinstein, který se zodpovídá z obvinění ze sexuálních útoků a znásilnění, musel v newyorském baru čelit hněvu několika žen. Ty kritizovaly fakt, že někdejší vlivný producent považovaný nyní za jednoho z nejhorších chlípníků filmové branže se může nerušeně účastnit kulturních akcí.

Proti Weinsteinovi během hereckého středečního setkání v baru hlasitě vystoupily umělkyně a herečky Amber Rolloová, Kelly Bachmanová a Zoe Stucklessová. Ty tvrdí, že byly poté, co s Weinsteinovou přítomností vyslovily nesouhlas, z baru vykázány.

"Byla jsem šokována, když jsem ho viděla, ale ne tím, že by se měl stydět, že je sociopat, který očividně nemá stud. Byla jsem šokována, že byl na události, která byla pořádána umělci pro umělce," napsala na twitteru Rolloová.

Rolloová uvedla, že když její kamarádka a bavička Bachmanová během vystoupení zacílila na Weinsteina, čelila bučení a bylo jí řečeno, aby zmlkla. Dodala, že Weinsteinovi se tak dostalo nejen pozvání na událost, ale také podpory, když čelil kritice kvůli svému chování k ženám.

Weinsteina ze sexuálního násilí a zvrhlého chování obvinilo přes 80 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Producent všechna obvinění odmítá a tvrdí, že nejednal proti vůli žen.

Weinsteinova aféra zažehla kampaň MeToo, v níž se ženy na celém světě začaly svěřovat se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním nebo násilím.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď