Prodloužený Volkswagen ID.Buzz bude k vidění v Hannoveru

foto Ilustrační foto - Volkswagen ID.Buzz

Premiéra prodloužené verze elektrické dodávky Volkswagen ID.Buzz se sice uskuteční v USA, kde souběžně bude zahájen prodej tohoto modelu největší evropské automobilky, ale rovněž evropští zájemci si auto budou moci také prohlédnout již zanedlouho.

Podle informací redakce portálu Autonaelektřinu.cz bude automobil vystaven na tradičním srazu majitelů a příznivců dodávek Volkswagenu – VW Bus Festival. Ten se letos uskuteční v Hannoveru během posledního červnového víkendu.

Technická data tohoto modelu jsou zatím utajovaná. Nicméně, dá se předpokládat, že oproti již nabízené základní verzi bude karosérie prodloužená přibližně o třicet centimetrů. To pak umožní do interiéru instalovat ještě třetí řadu sedadel a současně zachovat dostatečně objemný zavazadlový prostor. Ze snímků špionážních fotografů, kteří vůz zachytili při testování v zimních podmínkách vyplývá, že konstruktéři příslušné centimetry přidávali v prostoru mezi koly a nesáhli tak k prostému prodloužení zadního převisu karosérie.

Je vysoce pravděpodobné, že pod podlahou bude instalována zatím největší verze baterie, kterou má Volkswagen pro vozy na platformě MEB k dispozici. Ta má využitelnou kapacitou 86 kWh. Na počátku zřejmě bude k dispozici pouze varianta s pohonem výhradně zadních kol, připravuje se ale také již dvoumotorová verze s pohonem kol na obou nápravách. Ta by pak měla mít výkon až 335 koní. Současně by se s ní pojila ještě větší trakční baterie s kapacitou 111 kWh.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď