Prodejnu v Berouně přepadl muž z nožem, prodavač měl také nůž a zahnal ho

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Beroun - Prodejnu potravin v Berouně přepadl minulý týden maskovaný muž s nožem, loupež mu ale nevyšla. Prodavač měl také nůž a postavil se mu na odpor, pachatel poté z prodejny utekl. Policie po něm pátrá, videozáznam zachycující nevydařenou loupež zveřejnila na svých webových stránkách. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Událost se stala v pondělí 20. prosince před 18:00 v prodejně potravin v ulici Julia Fučíka.

Maskovaný muž obešel prodejní pult, vytáhl na prodavače asi dvaceticentimetrový nůž a beze slov otevřel malou textilní brašnu. Dožadoval se tak vydání peněz. Prodavač však vzal do jedné ruky dlouhou svítilnu a do druhé nůž a zloděje zahnal.

"Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let," uvedla Richterová. Policisté žádají všechny, kteří muže na záběrech poznávají nebo k němu mají jakékoliv poznatky, aby zavolali na linku 158 nebo se obrátili na jakoukoliv policejní služebnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď