Pro velký zájem bude i druhý koncert Pocta Karlu Gottovi

foto Ilustrační foto - Zpěvák Karel Gott na snímku z 13. listopadu 2006).

Praha - Kvůli velkému zájmu o koncert Pocta Karlu Gottovi, který se uskuteční 15. prosince v pražské O2 areně, se organizátoři rozhodli přidat další. Uskuteční se o den později na stejném místě. Předprodej začne tuto středu v 10:00, informovali dnes pořadatelé na Gottových webových stránkách. Lístky na první koncert v ceně od 990 do 2290 korun se vyprodaly nedlouho poté, co v sobotu dopoledne začal předprodej.

Podobu vzpomínkové akce určil ještě za svého života sám zpěvák, který zemřel loni 1. října. Na obou koncertech zaznějí Gottovy nejznámější a nejúspěšnější písně v podání hvězd české a slovenské populární hudby za doprovodu Bandu Pavla Větrovce.

"Z důvodu velkého zájmu o koncert Pocta Karlu Gottovi a s ohledem na veřejnost, která si nestihla zakoupit vstupenky, se organizátoři rozhodli přidat ještě jeden koncert. Ten se uskuteční ve středu 16. prosince 2020 od 19 hodin," uvedli pořadatelé. Lístky budou stejně jako na první koncert nabízet prodejní sítě Ticketmaster a Ticketportal.

Výtěžek z obou koncertů bude věnován na podporu výzkumu v oblasti lymfomu a leukemie na I. interní klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí, kde se léčbě akutní leukemie podrobil i legendární zpěvák.

Fanoušci se mohli s Gottem rozloučit 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49.000 lidí. O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli se zpěvákem rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl zároveň dnem státního smutku. Hrob slavného zpěváka je na hřbitově na pražských Malvazinkách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 13:00 19°C

Celá předpověď