Pro sbírku Vánoční hvězda je připraveno zhruba 45.000 květů, zájem je obrovský

foto Pryšce nádherné (Euphorbia pulcherrima) známé jako vánoční hvězda kvetou 8. listopadu 2021 v nových sklenících zahradního centra Florcenter v Olomouci. Velká většina produkce je určena pro charitativní sbírku Vánoční hvězda 2021 pro obecně prospěšnou společnost Šance.

Olomouc - Zhruba 45.000 květů pryšců nádherných, symbolů Vánoc, mají připraveno letos pro zájemce pořadatelé charitativní sbírky s názvem Vánoční hvězda. Zájem o letošní ročník je podle nich obrovský. Vánoční hvězdy si objednávají již dopředu školy i firmy z celé republiky, řekla ČTK ředitelka pořádajícího sdružení Šance Herta Mihálová. Sbírka je určena na pomoc onkologicky nemocným dětem. Navzdory pandemii loňský výtěžek sbírky dosáhl téměř dvou milionů korun. Sbírka má dlouholetou tradici, sdružení Šance ji vyhlásilo poprvé v roce 1998.

Fotogalerie

"Předpěstováno květin máme letos hodně, FlorCentrum totiž dokončilo rekonstrukci nových skleníků, květin tak mohli vypěstovat více. Máme připraveno letos i více barev. Zaznamenáváme také velký zájem, o vánoční hvězdu mají zájem lidé, firmy i školy, už mám zamluvené zavážky například na Vsetínsko, Šternbersko či Prostějovsko," uvedla Herta Mihálová.

Výtěžek z loňského ročníku přispěl například na vylepšení nemocničního prostředí oddělení JIRP Dětské kliniky ve Fakultní nemocnici Olomouc, která prošla velkou rekonstrukcí. Zaplatilo se z něj také vybavení hematoonkologického oddělení potřebami pro rodiče a zdravotnický personál, peníze pomohly také na zakoupení nadstandardního vybavení a potřeb pro děti, maminky a oddělení, ale pomohly i rodinám s onkologickým pacientem v těžké finanční situaci. "Zakoupili jsme i přístroje chronickým pacientům. V letošním roce se výtěžek ze sbírky spotřeboval opravdu až do dna," doplnila organizátorka sbírky.

Tradiční charitativní akce se uskuteční od 22. listopadu do 10. prosince. V Olomouci budou moci zájemci přispět do sbírky zakoupením květiny například na Dětské klinice FN Olomouc, v prostorách Mamacentra, v Galerii Caesar, ale i v obchodních centrech.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Výtěžek ze sbírky každoročně stoupá. První ročník v roce 1998 vynesl 58.700 korun, předloni se těchto květin prodalo 64.371 a výtěžek činil rekordních 3,2 milionu korun. Loňský ročník ovlivnila pandemie, i tak lidé přispěli téměř dvěma miliony korun. Více informací o sbírce lze nalézt na stránkách www.vanocnihvezda.eu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď