Pro Nadala skončila sezona, čeká ho pětiměsíční pauza

foto Španělský tenista Rafael Nadal ve 3. kole US Open v New Yorku, 3. září 2022.

Barcelona - Pro španělského tenistu Rafaela Nadala skončila po páteční artroskopické operaci kyčle sezona. Po zákroku čeká držitele rekordních 22 grandslamových titulů zhruba pětiměsíční rekonvalescence. Oznámil to dnes jeho mluvčí Beníto Pérez-Barbadillo. Naposledy hrál Nadal v lednu na Australian Open.

Majitel rekordních 14 trofejí z antukového Roland Garros, jenž dnes slaví 37. narozeniny, si poranil flexor levého kyčelního kloubu při prohře v druhém kole melbournského grandslamu. Od té doby se léčil konzervativním způsobem a návrat na kurty odkládal.

"Chirurgický zákrok dopadl dobře, spočíval v očištění poškozených částí šlachy a jejich zpevnění," uvedl Pérez-Barbadillo podrobnosti k páteční operaci v Barceloně. "Rafa zahájí progresivní funkční rehabilitaci během několika hodin a normální proces zotavení se odhaduje na pět měsíců," dodal.

Podle nového harmonogramu léčby by se mohl k tenisu vrátit od listopadu, teoreticky by tak ještě mohl v závěru sezony na kurty nastoupit. Očekává se ale, že dá přednost přípravě na další rok. Nadal už dříve oznámil, že sezona 2024 bude zřejmě jeho poslední.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď