Přípravy na filmový festival ve Zlíně finišují

foto Před kongresovým centrem ve Zlíně stavěli 3. září 2020 sochu Zlatý střevíček, která je symbolem mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Ten se ve městě uskuteční od 4. září do 10. září.

Zlín - Organizátoři zlínského filmového festivalu pro děti a mládež dnes postavili čtyřmetrovou sochu Zlatý střevíček před kongresovým centrem, kde je sídlo festivalu. Zlatý střevíček je symbolem festivalu, ve zmenšené podobě jej dostávají vítězové soutěžních kategorií. Přípravy na festival již vrcholí, řekla dnes ČTK mluvčí festivalu Kateřina Martykánová. Festival začne v pátek, potrvá do 10. září.

Fotogalerie

"Instalované jsou již některé výstavy, je vyzdobeno kongresové centrum, označeny jsou jednotlivé festivalové zóny, vlaje vlajkosláva. Dokončuje se květinová výzdoba, probíhají poslední přípravy na zahajovací večer. Rozmístěny jsou také dezinfekční stojany," uvedla mluvčí.

Organizace letošního 60. ročníku je podle Martykánové náročnější kvůli mnoha hygienickým opatřením kvůli pandemii koronaviru. "Museli jsme nakoupit dezinfekční stojany, ozonovače, nechali jsme si vyrobit festivalové roušky, klade to na nás vyšší nároky i co se týče dobrovolníků," uvedla mluvčí. Festival se měl konat v tradičním termínu na přelomu května a června, kvůli pandemii byl odložen na září.

K dnešku se na festival registrovalo přes 3000 lidí z řad veřejnosti a asi 1700 festivalových akreditovaných hostů. Festival je nejstarší a největší filmovou přehlídku svého druhu na světě. Letos nabídne přes 300 filmů z 50 zemí. Hlavním tématem letošního ročníku je 2020: Návrat do budoucnosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď