Přípravy na dětskou olympiádu v Karlovarském kraji vrcholí

foto Tenistka Markéta Vondroušová (vlevo) a běžec na lyžích Milan Šperl ukazují medaile a poháry pro vítěze zimní olympiády dětí a mládeže při pózování s maskotem akce lázeňskou Veverkou Čiperkou na tiskové konferenci 2. prosince 2019 v Karlových Varech.

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji vrcholí přípravy na 9. Zimní olympiádu dětí a mládeže. Olympiáda se bude konat 19. až 24. ledna 2020, a to hned v několika městech. Pořadatelé ještě potřebují získat dostatečný počet dobrovolníků, kteří pomohou se zajištěním akce. Karlovarský kraj je pořadatelem dětské olympiády poprvé, řekla dnes novinářům hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Fotogalerie

"Přijede 1890 účastníků, což budou jak sportovci ve 12 disciplínách, ale jsou to také trenéři a vedoucí výprav," uvedla Mračková Vildumetzová. "V rámci olympiády potřebujeme celkem 500 dobrovolníků. Už se nám hlásí, ale protože potřebujeme velký počet, tak se další mohou hlásit. Nabízíme celodenní stravu, vestu, čepice s logem olympiády," uvedla hejtmanka.

Podle propočtů by olympiáda měla stát 27,2 milionu korun. Kraj na pořádání dostane dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši šest milionů korun, dvěma miliony přispěl Český olympijský výbor a další partneři akce. Dotace a dary tak pokryjí náklady asi z poloviny.

Významný je podle hejtmanky vstřícný přístup měst a obcí. Města poskytla svá sportoviště zdarma a nabízejí i další podporu, například volné vstupy na sportoviště pro účastníky a podobně.

Ambasadory olympiády budou známí sportovci, hlavní tváří bude tenistka Markéta Vondroušová, která pochází ze Sokolova. Vlajkonošem výpravy Karlovarského kraje bude běžec na lyžích Milan Šperl. Ceremonií se mají zúčastnit například i hokejisté Václav Skuhravý nebo Lukáš Mensator, běžec na lyžích Lukáš Bauer a možná i bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Lyžařské disciplíny se budou odehrávat v okolí Božího Daru, na Klínovci alpské disciplíny, na Jahodové louce běžecké disciplíny, v německém Fichtelbergu, který je součástí Interskiregionu, budou závody v biatlonu a orientačním běhu. V Karlových Varech a Chebu se bude hrát hokej, v Ostrově budou soutěžit krasobruslaři, v Sokolově bude rychlobruslení a ve sportovní hale v Mariánských Lázních bude turnaj v karate. V Karlových Varech v hotelu Thermal, který bude olympijským domem, bude turnaj v šachu a soutěž ve hře na klávesové nástroje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 6. července 2020

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď