Příprava elektromobilů si vyžádá stěhování výroby Octavie

foto Výroba Škody Octavie.

Stále ještě nejdůležitější model mladoboleslavské automobilky, tedy Octavia, změní od příštího roku místo výroby. Namísto Mladé Boleslavi, kde se od roku 1996 vyráběly všechny čtyři novodobé generace karosářské verze liftback i kombi, bude od příštího roku tento vůz sjíždět z výrobní linky ve východočeských Kvasinách. Portálům Autonaelektřinu.cz a Deník.cz to potvrdila tisková mluvčí pro Nákup a závody Kvasiny a Vrchlabí Kateřina Boukalová.

„Škoda v druhé polovině roku 2023 přesune Škoda výrobu modelu Superb z Kvasin do Bratislavy, aby uvolnila kapacity ve svém závodě v Kvasinách. V roce 2024 se pak výroba modelu Octavia postupně přesune z Mladé Boleslavi do Kvasin. Tímto opatřením vzniknou další kapacity pro výrobu elektromobilů na jedné z linek v hlavním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Kromě toho se tak dlouhodobě zajistí pracovní místa v českých výrobních závodech,“ dodala mluvčí.

Uvolněná kapacita je zapotřebí pro zavedení produkce dalších typů elektromobilů. Prvním z nich bude příští rok Elroq, což je elektrické SUV zhruba ve velikosti současného modelu Karoq.

Nyní se Octavia montuje v jednom z objektů v Mladé Boleslavi na stejné lince jako Enyaq. Tento způsob souběžné výroby klasických spalovacích, případně plug-in hybridních verzí společně s elektromobilem je v automobilovém průmyslu ojedinělý.

V Kvasinách by se mělo dělat již modernizované provedení současné Octavie čtvrté generace. Facelift je totiž připraven právě pro příští rok.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď