Princ William vyhlásil soutěž o řešení klimatické krize

foto Ilustrační foto - Britský princ William na snímku z 21. listopadu 2019.

Londýn - Britský princ William dnes vyhlásil celosvětovou soutěž o cenu za přínos k řešení největších problémů životního prostředí, informovala britská Královská nadace.

Každý z pěti laureátů ocenění The Earthshot Prize vždy získá jeden milion liber (30 milionů korun). Celkem se tak za deset let rozdělí mezi vítěze 50 milionů liber (1,5 miliardy korun). Ocenění má pět kategorií: ochrana a obnova přírody, čistější vzduch, obnova života v oceánech, bezodpadový svět a ochrana klimatu.

Ambiciózní projekt, který Královská nadace označila za "nejprestižnější ocenění v oblasti životního prostředí v dějinách", má podporu více než stovky firem, organizací i známých osobností. "Cílem je přinést do roku 2030 nejméně 50 odpovědí na největší výzvy dnešní doby," uvedla nadace.

Nominace se otevřou 1. listopadu. Laureáty mohou být osobnosti, firmy, organizace nebo i města, která našla životaschopná řešení klimatické krize, informovala agentura AFP.

Princ William, druhý v pořadí v nástupnictví na britský trůn, předá ocenění poprvé na podzim 2021 v Londýně. Poté se budou ceny předávat každý rok v jiném městě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď