Princ Philip je v pořádku, řekl novinářům jeho syn Charles

foto Manžel britské královny Alžběty princ Philip na snímku z 25. prosince 2016.

Londýn - Manžel britské královny princ Philip (98), který byl před třemi dny přijat do nemocnice na pozorování, je v pořádku. Novinářům to dnes řekl jeho syn, princ Charles. Buckinghamský palác už minulý týden zdůraznil, že jde jen o preventivní opatření z opatrnosti.

"Je v pořádku. Když se jednou dostanete do určitého věku, nějaké věci už nefungují tak jako dříve. V nemocnici je o něj velmi dobře postaráno," řekl princ Charles novinářům bez bližších podrobností.

Prince Philipa odvezli minulý týden v pátek ze sídla v Sandringhamu na východě Anglie, kde rodina většinou tráví Vánoce, do londýnské Nemocnice krále Edwarda VII. "Jde o preventivní opatření, na radu lékaře Jeho veličenstva," uvedl k tomu Buckinghamský palác.

Princ se v roce 2017 stáhl z veřejného života a svou manželku Alžbětu II. doprovází na veřejnosti jen ojediněle. Jak připomněla agentura Reuters, loni v lednu se podrobil operaci kyčle a v nemocnici strávil deset dní. Letos v lednu vyvázl nezraněný z dopravní nehody právě nedaleko venkovského královského sídla v Sandringhamu. Vůz, který řídil princ, se srazil s jiným autem a převrátil se na bok. Manžel britské královny neutrpěl žádné zranění, ale podle svědků byl velmi otřesen a v šoku. Ve druhém voze jely dvě ženy, které utrpěly lehčí zranění, a devítiměsíční chlapec, jenž vyvázl nezraněn.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 28. března 2020

Očekáváme v 13:00 15°C

Celá předpověď