Princ George slaví deváté narozeniny, královská rodina zveřejnila nový snímek

foto Britský princ William a jeho manželka Kate zveřejnili 21. července 2022 novou <a href="https://www.bbc.com/news/uk-62240659">fotografii</a> prince George, který dnes slaví deváté narozeniny.

Londýn - Britský princ William a jeho manželka Kate zveřejnili novou fotografii prince George, který dnes slaví deváté narozeniny. V pořadí třetí následník trůnu se na snímku, kde je zachycený na pobřeží, široce usmívá a má na sobě světle modrou košili.

Fotografii pořídila Georgova matka, vévodkyně z Cambridge, během rodinné dovolené v Británii na začátku měsíce. Kate je vášnivá amatérská fotografka a patronka Královské fotografické společnosti. U příležitosti narozenin dětí pravidelně zveřejňuje jejich fotografie, které sama pořídila.

Princ George Alexander Louis se narodil 22. července 2013 a rodiče ho na veřejnosti ukázali již den po jeho narození. Kate a William přivítali o dva roky později holčičku Charlotte a v roce 2018 se jim narodil další chlapec - Louis.

George je v pořadí následnictví na trůn třetí po svém dědovi, princi Charlesovi, a po otci, princi Williamovi. Pokud nastoupí na trůn stane se 43. panovníkem od roku 1066, kdy Vilém Dobyvatel získal anglickou korunu, uvedla BBC.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 1. října 2022

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď