Přicházejí nové malé elektrické dodávky

foto Připravovaný elektromobil Citroën ë-Berlingo Van.

Podobně jako jednotlivé značky začleněné do francouzského automobilového koncernu PSA učinily v případě svých největších i středních dodávek, postupují také při elektrifikaci nejmenších užitkových vozů, které mají ve svém portfoliu.

Ještě před koncem roku se objevily informace o příchodu modelu Peugeot e-Partner, nyní sesterská značka Citroën rozeslala tiskovou zprávu pojednávající o voze ë-Berlingo Van. Je velmi pravděpodobné, že brzy stejně orientovaný model představí rovněž Opel. V tomto případě by tedy mělo jít o Opel Combo-e.

Zmíněný elektromobil Citroën bude ve druhém pololetí letošního roku v prodeji ve čtyřech konfiguracích karosérie, přičemž v té největší pojme jeho plechová skříň náklad s objemem až 4,4 m3 a s hmotností do 800 kilogramů.

Dojezd Citroën ë-Berlingo má na jedno nabití baterie činit 275 kilometrů (podle měřícího cyklu WLTP).

Dobíjení baterie s kapacitou 50 kWh bude při využití superrychlého dobíjení výkonem až 100 kW trvat z úrovně 0 na 80 procent třicet minut. Baterii lze díky vestavěné dobíječce samozřejmě plnit také z klasické zásuvky nebo wallboxu. V takovém případě trvá dobíjení od pěti do patnácti hodin.

Vůz pohání elektromotor s maximálním výkonem 100 kW (136 koňských sil). Při snaze o úsporu elektřiny při jízdě lze pak jeho výkon v režimu Normal omezit na 80 kW, případně v módu Eco na 60 kW. Teprve při volbě režimu Power je k využití celý.

Výbava vozu se neliší od verzí se spalovacími motory. To znamená, že v kabině můžou být sedadla pro dvě nebo tři osoby. V závislosti na zvolené výbavě pak může být v interiéru instalována třeba rovněž navigace, barevný head-up displej, zpětná parkovací kamera, systém pro sledování mrtvého úhlu , bezklíčkové odemykání a startování, systém samočinného nouzového brzdění a řada dalších prvků.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď