Při výbuchu v budově v centru Zlína vznikla škoda 2,5 milionu korun

foto V provozovně masérských služeb v budově na náměstí Míru ve Zlíně došlo 9. listopadu po poledni k explozi.

Zlín - V provozovně masérských služeb v budově na náměstí Míru ve Zlíně došlo dnes po poledni k explozi. Dva zasahující policisté se nadýchali kouře, evakuovat bylo nutné deset lidí. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčinou exploze byla závada na olejovém radiátoru, uvedla v tiskové zprávě mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Fotogalerie

Oznámení o výbuchu přijali hasiči zhruba ve 12:30, na místě zasahovali s výškovou technikou. "Po výbuchu do budovy vběhli dva policisté, lehce se nadýchali kouře a skončili v péči zdravotnické záchranné služby, ale měli by být v pořádku. Dále policie před naším příjezdem evakuovala deset osob ze spodní části budovy," řekla Javoříková.

Posádka Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje podle jejího mluvčího Jakuba Omelky ošetřila na místě dvojici policistů, kteří se nadýchali kouře. "O žádných dalších zraněných nemáme informace," řekl Omelka.

Podle zástupce ředitele zlínské městské policie Pavla Janíka výbuch nastal ve třetím poschodí vícepodlažního domu. "Skleněné střepy, kusy oken a dalších předmětů, které exploze vymrštila na náměstí, dopadaly mezi kolemjdoucí, přičemž někteří z nich mohou hovořit o velkém štěstí," uvedl Janík. Strážníci podle něj po výbuchu vstoupili do budovy, zahájili evakuaci lidí a uzavřeli hlavní přívod plynu.

Tlaková vlna poničila okna nejen ve směru na náměstí Míru, ale i k ulici Zarámí. "Statik, který budovu prohlédl, na ní neshledal narušení statiky. Proto bez obav mohl do objektu vstoupit vyšetřovatel hasičů, který provedl podrobné ohledání nejvyššího patra, kde k výbuchu došlo," uvedla odpoledne Javoříková.

Vyšetřovatel podle ní zjistil, že příčinou výbuchu nebyl plyn, jak zpočátku hasiči předpokládali, ale technická závada na olejovém radiátoru, u kterého se přehřál olej, což roztrhlo žebra radiátoru. "Kvůli tomu se do místnosti dostal hořící olej a ten poškodil vnitřní prostory místnosti," uvedla mluvčí hasičů.

V době exploze se podle ní uvnitř místnosti nikdo nenacházel. Proč se přímotop poškodil, zatím není jasné.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 21. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď