Při útocích v Afghánistánu zahynulo 14 lidí

foto Mešita v Afghánistánu - ilustrační foto.

Kábul - V severoafghánském městě Mazáre Šaríf dnes při útoku na tři minibusy s pasažéry přišlo o život devět lidí a 15 dalších bylo zraněno. K akci se později přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Výbuch je hlášen také z Kábulu. Podle tamních zdravotníků si vyžádal životy pěti lidí a 17 osob bylo zraněno.

Mluvčí kábulské policie Chálid Zadrán řekl, že se exploze ozvala v mešitě, kam lidé přišli k večerním modlitbám. Zástupci kábulské nemocnice oznámili, že si výbuch vyžádal 22 obětí, z nichž pět zemřelo.

V Mazáre Šarífu, který je střediskem provincie Balch, se staly terčem atentátu tři autobusy, oznámila policie.

"Ve třech minibusech v různých částech města byly bomby," sdělil mluvčí policie v Balchu. O život podle něj přišlo nejméně devět lidí a 15 utrpělo zranění. Všechny oběti patřily ke komunitě afghánských šíitů, řekl mluvčí.

Islámský stát, který si v Afghánistánu říká Islámský stát-Chorásán, vyznává sunnitský islám. K útokům v Mazáre Šarífu se přihlásil na sociální síti telegram.

Afghánistánu od loňského srpna vládne znovu radikální hnutí Tálibán. Pokračují tam atentáty, k nimž se často hlásí Islámský stát.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 1. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď