Při úprku před pohraničníky zahynulo v Texasu pět lidí z SUV

foto Nejméně pět osob zahynulo a několik dalších bylo zraněno při nehodě sportovního užitkového vozidla ujíždějícího před pohraniční stráží na jihu Texasu. Podle agentury AP byl v SUV více než tucet lidí. Při rychlosti přes 160 kilometrů za hodinu se automobil převrátil na texaské dálnici 85 a posádka byla vymrštěna.

Washington - Nejméně pět osob zahynulo a několik dalších bylo zraněno při nehodě sportovního užitkového vozidla ujíždějícího před pohraniční stráží na jihu Texasu. Podle agentury AP byl v SUV více než tucet lidí. Při rychlosti přes 160 kilometrů za hodinu se automobil převrátil na texaské dálnici 85 a posádka byla vymrštěna, informovala šéfka místní policie v okrese Dimmit Marion Boydová.

Čtyři lidé byli mrtví na místě a pátý zraněný zemřel v nemocnici. Místní úřady se domnívají, že většina členů posádky neměla povolení k pobytu ve Spojených státech. Boydová televizi WOAI řekla, že řidič a jeden z pasažérů pravděpodobně byli občany USA. Oba jsou ve vazbě. Řidič byl navíc hospitalizován. Některé zraněné přepravil vrtulník do San Antonia.

Incident se odehrál v době sílících sporů o přístup k imigrantům na jižní hranici USA. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa tvrdí, že je nutné zpřísnění imigrační politiky, včetně rozdělování rodin, která by imigranty odradila od ilegálních vstupů do USA. "Toto je myslím perfektní příklad, proč je třeba hranice zabezpečit," podotkla k nedělnímu případu Boydová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 13:00 28°C

Celá předpověď