Při túře s rodinou v Jeseníkách zkolaboval a následně zemřel muž

foto Horská služba v Jeseníkách zachraňuje zraněného turistu. Ilustrační foto.

Šumperk - V Jeseníkách v sobotu odpoledne zemřel muž, který vyrazil s rodinou ha túru a znenadání zkolaboval. Na místo vyrazili záchranáři, kterým se už muže středního věku nepodařilo resuscitovat. ČTK to dnes řekl Martin Chalupa z Horské služby Jeseníky. Podle něho by lidé kvůli epidemii koronaviru měli omezit výlety do hor.

Muž vyrazil na výlet z Nové Vsi na Mravencovku s rodinou, která po jeho kolapsu zavolala záchrannou službu. "Záchranka poté vyzvala nás. Když jsme na místo dorazili, muže už resuscitoval jeho syn. Následně jsme se zapojili my, po několika minutách posádka sanitky zdravotnické záchranné služby a nakonec i posádka vrtulníku leteckých záchranářů z Ostravy,“ uvedl Chalupa,

I přes zhruba hodinovou snahu záchranářů obnovit muži životní funkce musel nakonec lékař konstatovat smrt.

V Jeseníkách se podle Chalupy i přes vyhlášení nouzového stavu pohybuje velké množství lidí. Horská služba proto požádala návštěvníky Jeseníků o omezení výletů.

"Naši záchranáři jsou stále v první linii, zasahují u mnoha nehod, a jsou přímo ohroženi eventuální nákazou. Pokud by do hor zamířil někdo zcela nezodpovědný a v nařízené karanténě, následná opatření po našem zásahu u něj by vedla k další nutné karanténě," upozornil náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.

Horská služba nyní zajišťuje služby v horských oblastech výhradně z řad svých zaměstnanců. "To ale znamená, že jsme plně vytíženi, a pokud by snad někdo z našich členů přišel během akce do styku s nakaženým člověkem, budeme nuceni některé stanice uzavřít. To by ale zase znamenalo ohrožení pro návštěvníky hor i domácí obyvatele v případě nějaké nehody," řekl Kaller.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je čtvrtek 29. října 2020

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď