Při střelbě ve Stockholmu zemřel jeden člověk, tři lidé utrpěli zranění

foto Ilustrační foto - Švédská policie na místě nepokojů, které vypukly na stockholmském předměstí Rinkeby, jež obývají převážně přistěhovalci.

Stockholm - Při střelbě na jihu Stockholmu přišel o život jeden člověk, další tři lidé utrpěli zranění, informoval švédský list Aftonbladet. Policie přijala hlášení o střelbě ve čtvrti Farsta krátce po šesté hodině večer. Mrtvým je podle médií patnáctiletý mladík, zraněnými jsou další patnáctiletý hoch, pětačtyřicetiletý muž a pětašedesátiletá žena. Po automobilové honičce byli podle listu Expressen zadrženi dva údajní pachatelé.

Jeden ze svědků popsal, že na náměstí zaslechl několik výstřelů. Nejprve si ale myslel, že jde o zvuk petard. "Pak jsem uviděl osamělého muže v tmavém oblečení, který držel něco, co vypadalo jako útočná puška," citoval deník Aftonbladet tohoto svědka. Výstřelů podle něj bylo pět, nebo šest.

Střelba se odehrála u vchodu do metra. Na sociálních sítích se objevily informace, že střelci měli kalašnikovy, začali střílet po lidech, a poté z místa činu utekli. Motiv jejich činu je zatím neznámý. Policie zahájila vyšetřování v souvislosti s vraždou a několika pokusy o vraždu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď