Při střelbě v Rožnově byla použita legálně držená soukromá zbraň, ne služební

foto Policista hlídá 4. srpna 2022 v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku dům, kde předchozího dne při násilném trestném činu zemřeli čtyři lidé. Šlo o dva dospělé a dvě děti.

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) - Při střelbě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku byla použita legálně držená soukromá zbraň, nešlo o služební zbraň. ČTK to dnes řekla mluvčí krajské policie Simona Kyšnerová. Policie ve středu zasahovala v rodinném domě, kde zemřeli při násilném trestném činu čtyři lidé, dva dospělí a dvě malé děti. Podle policie devětačtyřicetiletý muž zastřelil svou pětatřicetiletou družku a své dvě děti. Poté zbraň obrátil proti sobě. Muž podle informací ČTK pracoval jako strážník, žena byla policistka. Policie případ předběžně kvalifikovala jako trojnásobnou vraždu.

Kyšnerová ve středu potvrdila, že byla použita střelná zbraň. Neštěstí se stalo v klidné lokalitě s rodinnými domy. Čin byl policii nahlášen ve středu kolem 10:00. Oznámili ho rodinní příslušníci, kteří našli těla. Děti, děvčátka, byly v předškolním věku čtyři a šest let.

Na místě činu byli do večera krajští kriminalisté, soudní lékaři a specialisté z Odboru kriminalistické techniky a expertiz Brno. Přítomna byla také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

"Dům stále střeží policisté. Kriminalisté na místě pracovali do pozdních nočních hodin a dnes se na místo opět vrátí. Stále prověřujeme okolnosti tragédie. Vzhledem k tomu, že podezřelý je mrtvý, není v současné době stíhána žádná osoba," řekla dnes ČTK Kyšnerová. "Provádějí se soudní pitvy, zpracovávají a vyhodnocují se zajištěné stopy, rovněž se zpracovává a vyhodnocuje řada znaleckých posudků a zkoumání. Prověřování případu ještě několik měsíců potrvá," dodala.

Ulice byla ve středu uzavřená páskami z obou stran, dnes již na místo neštěstí upozorňuje pouze policejní auto a policista, který dům střeží. Lidé ze sousedství tragickou událost komentovat nechtěli. Podle starosty města Jiřího Pavlici (ANO) událost zasáhla celé město. "Je to záležitost, která se nestává běžně, je nám moc líto, že se to stalo v Rožnově. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast a velikou lítost nad událostí, soucítíme s pozůstalými," řekl dnes starosta zpravodajce ČTK.

Podle informací ČTK strážník působil ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Ředitel tamní městské policie Jan Camfrla dnes ČTK řekl, že se k věci nemůže vyjadřovat. "Je to v gesci Policie ČR," uvedl Camfrla. Ředitel rožnovské městské policie Aleš Pilař vydal ve středu večer na facebooku prohlášení, že muž nebyl strážníkem v Rožnově. "Vzhledem k množícím se dotazům, spekulacím a fámám k tragické události z dnešního dne prohlašuji, že nikdo ze strážníků Městské policie Rožnov pod Radhoštěm nebyl účasten na této události," uvedl Pilař.

Nejedná se o první letošní vícenásobnou vraždu na Vsetínsku. V obci Loučka koncem dubna podle policie jednatřicetiletý muž v rodinném domě usmrtil svou o rok starší ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch domu. V červnu byl muž obviněn z vraždy a poslán do vazby.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 29. března 2023

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď