Při srážce vlaku s kamionem na Nymbursku se zranily tři děti

foto Při srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily 21. února 2020 tři děti, jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Běrunice (Nymbursko) - Při odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce. Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nejvážnější je podle Effenbergerové zranění hlavy. "Po intenzivní lékařské péči bylo dítě převezeno do motolské nemocnice," uvedla Effenbergerová. Další dvě děti odvezli záchranáři do nemocnice v Kolíně. Kromě dětí se zranili také dva muži, s lehkým zraněním je záchranáři odvezli do kolínské nemocnice. Podle informací ČTK jde o strojvedoucího a průvodčího.

Nehoda se stala kolem 15:00. Vlak po nehodě vykolejil, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Dodal, že řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop. "Míra zavinění se bude zkoumat," dodal Truxa. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vznikla na vlaku škoda tři miliony korun, na nákladním autě 150.000 a na trati 20.000 Kč.

České dráhy zavedly v úseku mezi Městcem Králové a Chlumcem nad Cidlinou náhradní autobusovou dopravu, po 21:00 byl provoz obnoven, informovala večer na twitteru Správa železnic. Jde o jednokolejnou regionální trať, která vede z Chlumce nad Cidlinou přes Městec Králové, Dymokury a odbočku Obora, dále společně s tratí z Jičína do Křince.

Podobná nehoda se stala dnes dopoledne ve Staré Huti na Příbramsku, osobní vlak narazil do nákladního auta. Po nehodě vykolejil a nahnul se jeden ze tří vagonů. Čtyři lidé se lehce zranili. Místo vlaků jezdily mezi Mníškem pod Brdy a Dobříší náhradní autobusy. Podle informací na webu Českých drah by provoz na této trati měl být obnoven o půlnoci.

Na Příbramsku se srazil vlak s nákladním autem, čtyři zranění

Vlak s nákladním autem se dnes před 12:00 srazil ve Staré Huti na Příbramsku, záchranáři podle mluvčí Petry Effenbergerové ošetřili čtyři lehce zraněné. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje policie, řekla ČTK policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody vlak vykolejil, ale není převrácený. Podle Schindlové vykolejil jeden ze tří vagonů. "Ve vlaku byli dva cestující a tři zaměstnanci," uvedla policejní mluvčí. Fotografie z místa ukazují vykolejený a nakloněný vagon, že vlak se naklonil.

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži," doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Mezi zraněnými je strojvedoucí, řidič nákladního vozu a dva cestující. Podle Effenbergerové byli všichni po nezbytném ošetření na místě převezeni do příbramské nemocnice. Podle Schindlové dechová zkouška ukázala, že řidič nákladního vozu nebyl pod vlivem alkoholu.

Svoboda uvedl, že havarovaný vlak převezmou k vyproštění drážní hasiči. Dopravu cestujících v úseku mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy zajišťují autobusy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 24. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď