Při srážce auta s vlakem na Hradecku zemřela čtyřčlenná rodina

foto Při srážce osobního vozu s vlakem na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli 14. července 2019 čtyři lidé - dva dospělí a dvě děti, kteří cestovali v autě. Nehoda se stala na přejezdu se světelnou signalizací před 15:00. S autem se srazil spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové.

Černožice (Hradecko) - Při srážce osobního vozu s vlakem na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli dnes čtyři lidé, kteří cestovali v autě - dva dospělí a jejich dvě děti. Nehoda se stala na přejezdu se světelnou signalizací před 15:00, řekla ČTK mluvčí krajské policie Ivana Ježková. S autem se srazil spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové. České dráhy na trati obnovily provoz ve 20:10.

Fotogalerie

Podle předběžného zjištění Drážní inspekce výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala. Škoda byla odhadnuta na 370.000 korun, z toho 120.000 korun činí škody na vlaku a 250.000 Kč na autě.

Nehoda se stala na přejezdu v Hradecké ulici, který je nedaleko železniční zastávky. "Vlak osobní auto tlačil přibližně 300 metrů," uvedla Ježková. Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí. Auto podle policie řídila žena. Na přejezd vjela po odbočení z hlavní silnice a jela směrem do obce.

Video: Při srážce auta s vlakem na Hradecku zemřeli čtyři lidé
14.07.2019, 20:00, autor: ČTK/Zdeněk Rychtera, zdroj: ČTK

Lidé v autě podle Ježkové zemřeli na místě nehody. Šlo o muže a ženu ve věku 47 a 32 let a jejich děti staré pět a osm let. Osobní Škodu Fabii vlak zcela zdemoloval. U železničního přejezdu auto na silnici zanechalo vryp v asfaltu, krátce za přejezdem z auta odpadly čelní maska a nárazník.  

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Příčiny a okolnosti nehody zjišťovali inspektoři na místě nehody. Zabývali se mimo jiné tím, zda bylo světelné signalizační zařízení na přejezdu funkční. "Dle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti," uvedl večer Drápal. Dechová zkouška na alkohol u strojvedoucího vlaku byla podle Ježkové negativní.

Policie nařídí soudní pitvu těl všech mrtvých a zajistí vrak vozidla pro jeho případné další zkoumání, dodala mluvčí.

České dráhy pro dopravu v úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří po dobu výluky zajistily náhradní autobusovou dopravu. Několik regionálních vlaků kvůli nehodě nejelo.

Ve vlaku cestovalo asi 80 lidí, nikomu se nic nestalo. Hasiči na místo nehody vyslali evakuační autobus, který cestující z vlaku odvezl do Hradce Králové. Někteří lidé z vlaku si převoz zajistili sami.

Na místo dorazili hasiči z Jaroměře a drážní hasiči Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Při vyproštění osobního vozu pomáhali na žádost drážních hasičů i krajští hasiči. Z centrální hradecké stanice vyslali do Černožic speciální technický kontejner určený pro tento typ zásahů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď