Při prvním běhu s býky v Pamploně bylo letos 53 raněných, 5 vážně

foto Běh s býky v ulicích španělské Pamplony.

Pamplona (Španělsko) - Při prvním letošním běhu s býky v ulicích španělské Pamplony v rámci oslav svátku svatého Fermína dnes utrpělo různá zranění 53 lidí, přičemž pět muselo být hospitalizováno. Tři z této pětice se zvířatům podařilo nabrat na rohy a dva mají poranění hlavy, informovala španělská média s odvoláním na zdravotníky.

Běh na vytyčené trati dlouhé 850 metrů trval dvě minuty a 41 vteřin. Cílem byla jako obvykle městská aréna pro býčí zápasy. Podle agentury AP po většinu času běželo stádo tvořené šesti býky a skupinou krotkých volků pohromadě, až ke konci se jeden býk zaměřil na závodníky.

Běh s býky v ulicích španělské Pamplony. Vážná zranění utrpěli dva Američané a tři Španělé. Nejhůře je na tom 46letý muž ze San Franciska, jehož býk bodl do zad v samém závěru běhu v aréně. Podle sdělení úřadů musel být operován. Na rohy zvířata nabrala i 23letého Američana z Kentucky a 40letého Španěla.

Dalších 48 účastníků běhu utrpělo jen lehčí šrámy a postačilo jejich ošetření zdravotníky na místě.

Devět dní trvající festival ve správním středisku regionu Navarra Pamploně každý rok navštíví kolem milionu lidí. Po osm dní se vždy ráno konají běhy s býky, které pak odpoledne čeká smrt při zápasech v aréně.

Při zkoušce odvahy si každý rok z Pamplony odnesou šrámy desítky lidí; loni jich bylo 42. Občas si ochránci zvířat kritizovaná zábava vyžádá i lidský život. Naposledy se tak stalo v roce 2009.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď