Při požáru v domě v Českém Těšíně se zranilo šest lidí, škoda je pět milionů Kč

foto V Českém Těšíně na Karvinsku zasáhl 30. listopadu 2022 požár byt a střechu panelového domu. Minimálně tři lidé se vážně nadýchali zplodin.

Český Těšín (Karvinsko) - Šest lidí se dnes zranilo při požáru bytu a střechy panelového domu v Českém Těšíně. Hořet tam začalo před 10:00, o hodinu později měli hasiči oheň pod kontrolou. Kvůli požáru hasiči evakuovali z domu 34 lidí. Část z nich se už mohla vrátit domů. Zranění skončili v péči záchranářů, kteří čtyři z nich převezli do nemocnice. Škoda dosahuje pěti milionů korun, řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Byt ve 12. patře panelového domu začal hořet okolo 09:45. Plameny pak zasáhly střechu budovy. Na místo podle mluvčího přijelo 13 hasičských jednotek včetně jednotky polských hasičů. Kolem 11:00 dostali hasiči požár pod kontrolu a nešířil se. Kvůli požáru je poničeno pět bytů.

"Šest osob se zranilo. V jednom případě jde o malou popáleninu. Zbytek se nadýchal kouře nebo se jedná o reakci na stres," doplnil ke zraněným mluvčí hasičů s tím, že drobné popáleniny utrpěl i jeden z dobrovolných hasičů.

Plameny zničily čtyři byty. Byt pod místem vypuknutí požáru poničila voda, kterou hasiči vysávají průmyslovým vysavačem. Do většiny bytů se obyvatelé už mohli vrátit. "Statik po provedené kontrole rozhodl o nutnosti stabilizace zasaženého bytu. Velitel zásahu si tak na místo události povolal dvojici speciálních technických kontejnerů ze stanice Ostrava-Zábřeh se stabilizačními prostředky a dřevěnými hranoly. Těmi hasiči zapaží stěny a stropy," doplnil Kozák.

Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď