Při požáru obchodního domu v Dillí zemřelo 27 lidí, premiér slíbil odškodné

foto Požár čtyřpatrové budovy, v níž jsou převážně obchody, v indickém hlavním městě Dillí.

Dillí - Při požáru v indickém hlavním městě Dillí dnes zemřelo 27 lidí. Oheň už se podařilo uhasit, uvedla agentura AFP s odkazem na indické hasiče. Hořela čtyřpatrová budova, v níž byly převážně obchody. Plameny se snažily uhasit posádky více než 30 hasičských vozů. Desítky lidí se z budovy podařilo evakuovat, uvedla agentura AP. Pozůstalým už kondoloval indický prezident Rám Náth Kóvind. Premiér Naréndra Módí slíbil, že pozůstalí i zranění dostanou odškodné.

Třetí patro budovy zatím nebylo možné prohledat, a tak je možné, že budou nalezena další těla, uvedla stanice CNN-News18. Zatímco někteří hasiči hovořili o 27 mrtvých, podle jiných je dosavadní bilance požáru 26 obětí. Mnoho lidí utrpělo popáleniny, podle AFP kvůli nim bylo do nemocnice převezeno více než 40 lidí. Část zraněných skončila v nemocnici, protože vyskočili z hořícího domu.

Požár vypukl v prvním patře, kde má kanceláře firma, která vyrábí zabezpečovací kamery a routery. Majitele firmy zadržela policie.

Premiér Módí oznámil, že pozůstalí po obětech dostanou odškodné 200.000 rupií (asi 61.500 Kč), což je asi šest průměrných měsíčních platů v Indii. Zraněným připadne čtvrtinová částka, uvedla CNN-News18.

"Jsem zdrcen tragickou nehodou při požáru budovy poblíž stanice metra Mundka v Dillí. Upřímnou soustrast pozůstalým rodinám. Přeji brzké uzdravení zraněným," napsal na twitteru prezident Kóvind. Prakticky stejně znějící kondolenci zveřejnil i Módí.

O příčinách požáru se zatím žádné zdroje nezmiňují.

Požáry jsou v Indii poměrně časté, stavební zákony a bezpečnostní normy v zemi porušují stavitelé i obyvatelé. V roce 2019 při požáru způsobeném elektrickým zkratem zemřelo 43 lidí, píše AP.

Dillí v těchto dnech zažívá vlnu extrémních veder. Teploty v metropoli přesahují 46 stupňů a ochlazení se zatím nečeká.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je čtvrtek 18. srpna 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď