Při požáru domu na Jičínsku dva lehce zranění, uhynulo 10 psů

foto Požár, hasiči - ilustrační foto.

Třtěnice (Jičínsko) - V obci Třtěnice na Jičínsku v noci na dnešek hořel rodinný dům. Dva obyvatelé domu utrpěli lehká zranění. V domě a okolí se pohybovalo přes 20 psů, z nichž desítka při požáru uhynula. Zásah hasičům komplikovala vybuchující zábavní pyrotechnika v domě. Škodu na domě hasiči odhadli na 300.000 korun. Příčinu požáru hasiči vyšetřují. ČTK to dnes řekla mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Götzová.

K požáru hasiči vyrazili v úterý po 21:00. "V rodinném domě hořelo ve dvou místnostech na ploše asi šest krát deset metrů. Dvě osoby se nacházely po příjezdu jednotek na místo už mimo hořící objekt. Hasiči jim poskytli předlékařskou péči a posléze je předali s lehkými zraněními záchranářům," uvedla mluvčí. Psy, které se podařilo hasičům zachránit, si k sobě vzali lidé v obci.

Hasiči v domě nalezli střelnou zbraň a náboje, které předali policii. V domě také bylo velké množství různého materiálu a věcí.

Požár zasáhl dvě místnosti domu, další příslušenství a vybavení bylo zakouřeno. Střechu domu se podařilo hasičům před ohněm uchránit. Zásah hasičů trval přes pět hodin, po jeho ukončení si dozor nad požářištěm převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď