Při potyčce na Kladensku policie postřelila muže, je mimo ohrožení života

foto Pistole, střelba, kriminalita - ilustrační foto.

Doksy (Kladensko) - Při policejním zásahu kvůli potyčce mezi dvěma muži dnes večer v Doksech na Kladensku policie jednoho z mužů postřelila. Podle policistů nereagoval na výzvy a nezastavilo ho ani použití taseru, tedy elektrického paralyzéru. Postřelený muž je mimo ohrožení života, řekl ČTK mluvčí krajské policie Pavel Truxa. Mluvčí středočeské zdravotnické záchranné služby Petra Homolová ČTK řekla, že postřelený muž byl při vědomí a byl letecky přepraven do nemocnice. Oprávněnost použití střelné zbraně bude nyní podle Truxy prověřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Dva muži v Doksech se podle policie vzájemně napadli před 20:00. "Došlo i na použití zbraní. Měli se ohrožovat nožem," uvedl Truxa. "Na místo byla přivolána policie a došlo k výzvám proti těmto mužům, na které muži nereagovali. Došlo na použití taseru proti jednomu z nich. Na to tento muž také nereagoval, nezastavilo ho to, takže nakonec došlo k použití střelné zbraně," popsal incident mluvčí policie.

Zdravotníci podle mluvčí záchranné služby Homolové ošetřovali na místě dva muže. Jeden utrpěl pouze lehké zranění hlavy a druhý střelné poranění. "Byl při vědomí a stabilizovaný," řekla ke stavu postřeleného.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď