Při potopení lodi s uprchlíky u Sýrie utonulo podle nové bilance 86 lidí

foto Truchlící lidé nesou v Tripolisu na severu Libanonu jednu z mnoha obětí, které byly na lodi s migranty z Libanonu, jež se potopila v syrských vodách. (23. září, 2022)

Damašek/Bejrút - U syrského pobřeží utonulo nejméně 86 uprchlíků z lodi, která vyplula ze severu Libanonu do Evropy, uvedla dnes syrská státní televize. Předchozí údaje hovořily o nejméně 71 mrtvých.

Pátrání po utonulých i nadále pokračuje. Na lodi bylo 120 až 150 lidí, mezi nimi okolo 45 dětí. Žádné z nich nepřežilo, oznámil již dříve libanonský ministr dopravy Alí Hamíja. Plavidlo bylo podle něj "velmi malé" a vyrobené ze dřeva. Asi 20 zachráněných bylo umístěno do syrských nemocnic, většinou jde o Syřany.

Loď vyplula tento týden ze severu Libanonu a potopila se. Na palubě byli hlavně Libanonci a Syřané. Jak napsala agentura Reuters, Libanonci začali ve velkém prchat před ekonomickými potížemi, s nimiž se jejich země nyní potýká. Většina obyvatel středomořské země se kvůli nim ocitla v chudobě. Agentura AP píše, že v minulých měsících z Libanonu vyplulo do Evropy na lodích a člunech několik tisíc Syřanů, Libanonců a Palestinců.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď