Při pádu z lanovky v Harrachově se těžce zranilo šestileté děvče

foto Ilustrační foto - Při pádu z lanovky v Harrachově se 5. ledna 2019 těžce zranila šestiletá dívenka. Transportoval ji vrtulník do dětského traumacentra v nemocnici Praze. Policie hledá svědky události. Děvče jelo na lanové dráze Delta vedoucí na Čertovu horu (na ilustračním fotu z 8. ledna 2015) kolem 09:30 se svou babičkou a dosud neznámým cizincem.

Harrachov (Semilsko) - Při pádu z lanovky v Harrachově se v sobotu těžce zranila šestiletá dívka, záchranáři ji transportovali do dětského traumacentra v nemocnici v Praze. Policie hledá svědky události, oznámila to dnes mluvčí liberecké krajské policie Ivana Baláková. Dítě spadlo z výšky osmi metrů.

Děvče jelo na lanové dráze Delta vedoucí na Čertovu horu v sobotu kolem 09:30 se svou babičkou a dosud neznámým cizincem. "Jeho svědectví by nám mohlo významně pomoci," uvedla mluvčí.

Okolnosti nešťastné události zjišťuje služba kriminální policie v Semilech. "Žádáme o pomoc i další případné svědky, kteří pád dívenky z osmimetrové výšky lanovky zaregistrovali. Došlo k němu mezi 3. a 4. sloupem lanové dráhy," uvedla mluvčí.

Kvůli získání svědectví bude policie v Harrachově vylepovat výzvu se žádostí o pomoc v českém, německém, anglickém a polském jazyce. Svědci mohou kontaktovat bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie ČR.

Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanovka Harrachov-Čertova hora (Delta) v centru a lanovka Rýžoviště-Čertova hora (Alfa). Lanovka Delta je dlouhá 1300 metrů. Náčelník lanovky Martin Nedvěd ČTK řekl, že provoz na lanovce událost nikterak neovlivnila a jezdila i v sobotu a jezdí i dnes. "Událost nijak nesouvisí se samotnou lanovkou," uvedl. Lanovka se podle něj pravidelně kontroluje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď