Při nočním požáru rodinného domku na Znojemsku zemřely tři děti

foto Tři děti zemřely 12. března 2018 nad ránem při požáru rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku. Čtyři dospělí jsou zranění.

Brno - Tři děti zemřely v noci na pondělí při požáru rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku, řekli ČTK mluvčí hasičů a záchranné služby. Čtyři dospělí jsou zranění. Dětem bylo od jednoho roku do devíti let, ročníky 2009, 2014 a 2017. Obec nechá pro rodinu založit sbírkový účet.

U požáru ve starším rodinném domu zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči přibližně od 04:00. Plameny zlikvidovali po více než dvou hodinách. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky požár kompletně zničil jednu místnost, ve které byly děti. Kouř a sálavé teplo poškodily další místnosti včetně chodby.

Video: Při nočním požáru rodinného domku zemřely tři děti
12.03.2018, 12:00, autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK

Na místě byli jako první dobrovolní hasiči, řekl ČTK starosta Oleksovic Zdeněk Koukal. "Za jejich zásah jim patří dík," uvedl starosta.

Dospělí s výjimkou invalidní nejstarší obyvatelky domu už byli venku. Hasiči pak vynesli ze zakouřeného objektu děti a seniorku. Dvě z dětí se záchranáři ještě pokoušeli resuscitovat, ale bez úspěchu.

"Čtyři dospělé jsme rozvezli do zdravotnických zařízení. Zasahovala tam i letecká záchranná služba. Ženu staršího věku jsme přepravili vrtulníkem na urgentní příjem do Brna. Další tři dospělé jsme vezli do znojemské nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Žena převezená do Brna se podle mluvčího Fakultní nemocnice Pavla Žáry nadýchala zplodin, ale byla mimo ohrožení života. Teď je stabilizovaná a byla převezena na interní lůžko, uvedl Žára.

Na místě neštěstí pracují vyšetřovatelé, policie přivolala specialisty z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Brna i z Frýdku-Místku. Příčinu požáru zatím neurčili, uvedla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová. Podle ní přijel specialista na elektroinstalaci, který místo ohledá a zajistí stopy. Dům nebyl připojený na plyn. Příčina požáru by podle mluvčí měla být známa do několika týdnů.

Vícegenerační rodina měla domek pronajatý, pocházela odjinud. Rodina podle starosty v Oleksovicích žila asi dva roky. Podle informací ČTK šlo o ženu s dětmi a partnerem a její matku a babičku. Starosta dojednal s charitou, že rodině zajistí potřebné ošacení a hygienické potřeby, pro pozůstalé bude ve vedlejší obci Stošíkovice připravený náhradní byt. "Po dohodě s krajem zřídíme i oficiální sbírkový účet, kam budou moci lidé přispět rodině penězi," uvedl starosta Koukal. Ještě dnes večer budou mít podle něj zastupitelé poradu, na které by se měli dohodnout, jakým způsobem ještě rodině pomoci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 15:00 30°C

Celá předpověď