Při nehodě autobusu v Maďarsku zahynulo osm lidí, většina je zraněna

foto Hasiči a policisté zasahují u nehody autobusu na dálnici jihozápadně od Budapešti, 15. srpna 2021.

Budapešť - Při nehodě autobusu v Maďarsku zahynulo osm lidí. Neštěstí se stalo na dálnici zhruba 70 kilometrů jihozápadně od Budapešti, uvedla maďarská policie. Většina lidí je zraněna, někteří těžce. Autobus, který vezl Maďary vracející se z dovolené v Chorvatsku, sjel podle zpravodajského server hvg.hu ze silnice a převrátil se na stranu.

Fotogalerie

V autobuse s maďarskou poznávací značkou cestovalo zhruba 50 lidí. Kolem 04:55 SELČ vozidlo na dálnici M7, která spojuje maďarské hlavní město s oblastí u jezera Balaton, poblíž města Szabadbattyán prorazilo plnou rychlostí svodidla a pak narazilo do mostní konstrukce. Příčina nehody zatím není jasná.

V autobuse byli maďarští cestující. Dva lidé jsou zraněni těžce, dalších 46 lehce, uvedla policie. Bližší podrobnosti o věku nebo identitě obětí nebyly oznámeny. Podle agentury DPA okolnosti naznačují, že řidič buď usnul, nebo se mu za volantem udělalo špatně.

Mluvčí záchranné služby agentuře MTI potvrdil, že na místě byli dva mrtví. Dalších osm lidí je podle něj vážně zraněných a 40 lidí má zranění lehká. Podle mluvčí ředitelství úřadu pro katastrofické události v okrese Fejer museli záchranáři z havarovaného autobusu vyprošťovat 14 lidí. Ostatní byli schopni z místa sami odejít.

Podle serveru hvg.hu autobus v sobotu v noci vyjel z chorvatského ostrova Krk. Týž zdroj uvádí, že mezi oběťmi je i řidič autobusu.

"Upřímnou soustrast rodinám obětí havárie autobusu,“ napsal dnes na facebooku maďarský premiér Viktor Orbán. "Buďme k sobě na silnicích ohleduplní," dodal.

Velká dopravní nehoda se v Maďarsku stala i v roce 2003. Tehdy se vlak srazil s německým turistickým autobusem v letovisku Siófok u Balatonu. Při nehodě zemřelo 33 německých turistů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je sobota 23. října 2021

Očekáváme v 7:00 5°C

Celá předpověď