Při nehodě autobusu u Ločenic zemřel člověk, 11 je zraněno

foto Jeden člověk zemřel a 12 lidí se zranilo 30. listopadu ráno při nehodě autobusu u Ločenic na Českobudějovicku. Na místě zasahovali záchranáři i hasiči. ČTK to dnes řekly mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková a mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Podle Kafkové je deset lidí zraněno lehce a dva těžce. V autobuse cestovalo 14 lidí. Vedlejší silnice mezi Ločenicemi a Římovem je uzavřena.

Ločenice (Českobudějovicko) - Jeden člověk zemřel a 11 lidí se zranilo dnes ráno při nehodě autobusu u Ločenic na Českobudějovicku. Na místě zasahovali záchranáři i hasiči. ČTK to dnes řekly mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková a mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Podle Kafkové je deset lidí zraněno lehce a dva těžce. V autobuse cestovalo 14 lidí, zraněný je i jeho čtyřicetiletý řidič. Vedlejší silnice mezi Ločenicemi a Římovem byla uzavřena celé dopoledne.

Nehoda se stala kolem 8:20. Přesné příčiny policisté vyšetřují, je možné, že na nehodu měl vliv i stav vozovky. V Jihočeském kraji od rána sněžilo nebo mrholilo. "Při průjezdu zatáčky dostal autobus smyk. Sjel do příkopu, kde navíc narazil do stromu," řekl ČTK policejní mluvčí Jiří Matzner. "Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby. Pět lidí jsme převezli do českokrumlovské nemocnice, zbytek transportovali do českobudějovické," uvedla Kafková.

Matějů ČTK řekla, že autobusem cestovalo 13 lidí a řidič. Na místě zasahovali profesionální hasiči z pěti měst a dobrovolní hasiči z Velešína. "Museli jsme vyprošťovat, na místě byl vrtulník, zároveň jsme tam vyslali evakuační autobus. V tuhle chvíli jsou všichni zranění vyproštěni a odvezeni," řekla Matějů.

Zatím poslední větší nehoda autobusu se v jižních Čechách stala 27. července. U Studené na Jindřichohradecku havaroval autobus s 34 cizinci, několik z nich bylo lehce zraněných.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď