Při nehodách zemřelo v listopadu 40 lidí, o šest více než loni

foto U Spomyšle na Mělnicku se 6. listopadu 2021 ráno srazilo osobní auto s kamionem a dodávkou. Řidič osobního auta při nehodě zemřel, další dva lidé utrpěli zranění.

Praha - Při listopadových nehodách na českých silnicích zemřelo 40 lidí, o šest více než před rokem. Těžké zranění při haváriích utrpělo 98 lidí, zhruba stejně jako ve stejném měsíci loni. Předběžné údaje ČTK sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Od začátku letošního roku si dopravní nehody vyžádaly 423 životů, což je podobný počet jako za stejnou část loňského roku.

Poslední dvě listopadové smrtelné nehody se staly v úterý. Jednu z nich vyšetřovali policisté v Hradci Králové. Při nárazu do stromu zemřela 56letá spolujezdkyně z osobního auta. Jeho řidič skončil v péči lékařů. Druhá smrtelná nehoda se stala v Plzeňském kraji.

Celkem se v listopadu v Česku stalo 8043 nehod, o 876 více než loni. Nejtragičtější byla nehoda čtyř osobních aut u olomoucké místní části Nemilan, která se stala v neděli 14. listopadu. Nakonec si vyžádala tři lidské životy. Jeden člověk zemřel na místě, další dva v nemocnici.

Nejtragičtějším měsícem na silnicích byl letos zatím srpen s 56 oběťmi. Následuje červenec se 47 a květen se 46 mrtvými, vyplývá z měsíčních statistik dopravní policie.

Nejčastější příčiny tragických nehod jsou podle policie dlouhodobě stejné. Patří mezi ně hlavně nepřizpůsobení rychlosti, přejetí do protisměru a nedání přednosti v jízdě.

Za celý loňský rok si nehody na českých silnicích vyžádaly 460 obětí. Byl to nejnižší počet od roku 1961, kdy policisté začali sestavovat ucelené statistiky nehod. Důvodem byla opatření související s epidemií koronaviru, která loni hlavně na jaře a pak také na podzim výrazně utlumila provoz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 28. ledna 2022

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď