Při nehodách zemřelo v březnu zatím 35 lidí, od začátku roku více než stovka

foto Ilustrační foto - Vyprošťování nákladního auta, které sjelo 27. března 2023 po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Řidič na místě zemřel.

Praha - V březnu zemřelo na českých silnicích při nehodách zatím 35 lidí, o tři méně než loni ve stejném měsíci. Od začátku letošního roku přišlo při nehodách o život 103 lidí, meziročně o deset víc. Vyplývá to z předběžných údajů, které ČTK poskytla Jana Pelešková z dopravní policie.

Od začátku března do dnešní půlnoci registruje dopravní policie v Česku 6638 dopravních nehod. Je to o 863 méně než za stejné období loňského roku.

Nejvíce při letošních březnových nehodách umírali řidiči osobních aut. Do cíle jich nedojelo 14. V osmi případech přišli o život cyklisté a v šesti chodci. Při haváriích dále zemřeli tři motocyklisté, shodný počet řidičů nákladních aut a jeden spolujezdec z osobního vozu.

Nejtragičtějším dnem na silnicích bylo podle průběžných statistik dopravní policie toto pondělí. Při nehodách umřeli čtyři lidé, z toho dva po srážce osobního auta s kamionem mezi Ústím nad Labem a obcí Povrly.

Zatím poslední známá nehoda se smrtelnými následky se stala ve čtvrtek večer u obce Písečná Orlickoústecku, kde zemřela cyklistka sražená osobním autem. U jeho řidiče policisté zjistili alkohol v dechu.

Kromě poklesu počtu usmrcených eviduje dopravní policie i pokles počtu těžce zraněných. Od začátku března do dnešní půlnoci jich bylo zatím 97, meziročně o 44 méně.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď