Při nehodách na západě a jihu Čech dnes zemřelo šest lidí

foto U Drhovle na Písecku se srazily 8. listopadu odpoledne dva vozy, nákladní a osobní.

Písek - Šest lidských životů si dnes vyžádaly dopravní nehody, které se staly v jihozápadních Čechách. Čtyři lidé zemřeli po srážce nákladního a osobního auta u Drhovle na Písecku. Po čelní srážce dvou osobních vozů u Číhaně na Klatovsku zemřeli na místě dva lidé. Podle dostupných informací je tak dnešek jedním z nejtragičtějších dnů letošního roku na silnicích v Česku.

U Drhovle na Písecku se srazily 8. listopadu odpoledne dva vozy, nákladní a osobní. Na následky zranění na místě zahynuli čtyři lidé. Více obětí na životech měly letos nehody 11. srpna a 31. října, kdy o život přišlo shodně sedm lidí. Šest lidí zemřelo při nehodách kromě dneška ještě 18. srpna a 19. a 28. září. Pět lidských životů vyhaslo 12. ledna, 14. června, 16. července, 18. září a 29. října. V loňském roce měl nejhorší bilanci 24. červen, kdy při haváriích zemřelo osm lidí.

Podle posledních dostupných policejních statistik o dopravní nehodovosti se letos za prvních devět měsíců stalo 77.225 dopravních nehod, při nichž zemřelo 410 lidí. Oproti lednu až září roku 2017 to bylo letos o 1090 nehod a o 43 lidských životů více. Stoupl i počet zraněných.

Při srážce dvou osobních aut u Číhaně na Klatovsku zemřeli 8. listopadu odpoledne dva lidé, další tři byli zraněni. Dnešní nejtragičtější nehoda se stala odpoledne na silnici I/4 u Drhovle na Písecku. Auta se srazila krátce po 15:00 poblíž křižovatky se silnicí I/20. "Po příjezdu záchranářů byli v osobním voze dvě ženy a muž bez známek života. Další ženu s mnohačetnými zraněními se podařilo vyprostit, ale během pár okamžiků se její stav zhoršil a přes veškerou pomoc také ona zemřela," uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Podle předběžných informací od policie šedesátiletý řidič nákladního vozu patrně nedal při odbočování přednost protijedoucímu automobilu Škoda Octavia, v němž cestovali čtyři lidé.

Při srážce dvou osobních aut u Číhaně na Klatovsku zemřeli 8. listopadu odpoledne dva lidé, další tři byli zraněni. U Číhaně na Klatovsku na hlavním tahu z Klatov do Strakonic vjel sedmašedesátiletý cizinec za volantem osobního auta v místě zvaném Bukovák do protisměru, kde se srazil s dalším osobním vozem. Po čelním střetu zemřeli na místě oba řidiči. Další tři lidé, osmiletá dívka, desetiletý chlapec a sedmdesátiletá žena, utrpěli středně těžká zranění.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je středa 21. listopadu 2018

Očekáváme v 9:00 2°C

Celá předpověď