Při loupeži v Praze si pachatelé odnesli hodinky za 20 milionů korun

foto Zboží za miliony korun ukradli 15. ledna 2022 tři lupiči ozbrojení střelnými zbraněmi v obchodu s luxusními hodinkami v Praze. Policisté po pachatelích pátrají. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Podle něj byli lupiči maskovaní a nemluvili česky.

Praha - Na zhruba 20 milionů korun byla předběžně vyčíslena škoda po sobotní loupeži luxusních hodinek v Praze. Trojice ozbrojených pachatelů si odnesla asi 75 hodinek. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Policisté po lupičích stále pátrají a prosí o pomoc při hledání zločinců i veřejnost.

Fotogalerie

Loupež se stala krátce po 17:00 v obchodě v Široké ulici v centru Prahy. Podle záznamu z bezpečnostních kamer zveřejněném na webu policie je vidět, že nejméně dva ze tří lupičů byli ozbrojeni pistolemi. Jeden z nich po vtrhnutí do obchodu přinutil obsluhu prodejny, lehnout si na zem, a poté hlídal s napřaženou pistolí u dveří. Další dva muži začali bouracími kladivy rozbíjet vitríny s hodinkami a zboží poté házeli do batohů.

Pachatelé na sobě měli podle záznamu roušky. Dva z nich na sobě měli čepice a jeden bílou motocyklistickou přilbu. Dva muži s čepicemi měli na sobě tmavé bundy a kalhoty a bílé roušky, muž s přilbou béžovou prošívanou bundu, tmavé kalhoty a černou roušku. Ukradené zboží lupiči odnesli ve tmavých batozích na zádech.

"Pokud některého z mužů poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jejich pohybu, kontaktujte prosím linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR," sdělil mluvčí policie.

Z místa loupeže pak pachatelé ujeli na elektrickém skútru a elektrokoloběžce. Oba stroje pak kriminalisté našli v ulici nedaleko obchodu. Podle Hrdiny lupiči nemluvili česky. Bližší informace o tom, jakým jazykem zřejmě pachatelé mluvili, ale zatím neuvedl.

V Praze i dalších městech v Česku se v posledních letech stalo několik podobných loupeží v obchodech se šperky či hodinkami. Právě v pražské Široké ulici, kde se stala sobotní loupež, už například v roce 2017 uloupil z jednoho zlatnictví muž hovořící špatnou angličtinou s přízvukem pod pohrůžkou střelnou zbraní šperky za miliony korun. Krátce před Vánoci 2012 zase ve stejné ulici přepadla skupina tří ozbrojenců ze Srbska obchod, ze kterého ukradla hodinky a šperky za téměř 17 milionů.

V roce 2019 organizovaná skupina lupičů původem z Litvy provedla podle policistů přepadení zlatnictví v Chomutově, Ústí nad Labem a Teplicích, kde dohromady uloupila zboží za více než deset milionů. Ve stejný rok zase jeden muž uloupil ze zlatnictví v Karlových Varech šperky a hodinky za více než 14 milionů korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď