Při červencových nehodách zemřelo 42 lidí, méně než loni

foto U Seče na Plzeňsku na hlavním tahu na jih Čech se 15. července 2020 srazila dvě osobní auta. Řidič jednoho z nich zemřel, druhého zdravotníci odvezli do nemocnice s lehkým zraněním. Na místě zasahovaly sanitky i vrtulník letecké záchranné služby.

Praha - V červenci zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 42 lidí, o 13 méně než loni. Od začátku letošního roku přišlo na silnicích o život 268 lidí, což je o dvě desítky méně než ve stejném období loňského roku. Předběžné údaje dnes sdělil ČTK ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Za červenec eviduje dopravní policie kolem 8000 dopravních nehod, téměř o desetinu méně než před rokem. Mezi nejčastější příčiny tradičně patří nepřizpůsobení rychlosti, přejetí do protisměru a nevěnování se řízení.

Mezi oběťmi nehod jednoznačně převažovali řidiči osobních aut. O život jich přišlo 18. Po sedmi obětech bylo mezi spolujezdci z osobních vozů a cyklisty. Motocyklistů zahynulo šest.

Těžká zranění při červencových nehodách utrpělo 164 lidí. Počet lehce zraněných přesáhl 2000. V obou případech jde o příznivější údaje než před rokem.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byl podle průběžných policejních statistik 3. červenec. První červencový pátek zemřelo na silnicích šest lidí. O jednu oběť méně si dopravní nehody vyžádaly 5. července.

Od začátku roku se na českých silnicích stalo více než 53.000 nehod, o 7803 méně než za prvních sedm měsíců loňského roku. Zemřelo při nich 268 lidí, dalších 947 utrpělo těžká zranění. Také celkové počty zemřelých a zraněných jsou v meziročním srovnání příznivější. Přibylo ale mrtvých cyklistů a chodců.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď