Prezidentští finalisté Pavel a Babiš budou mít spoty v televizi a rozhlase

foto Živě přenášená debata České televize kandidátů na prezidenta 22. ledna 2022, Praha. Vlevo Petr Pavel, vpravo Andrej Babiš. Uprostřed moderátor Martin Řezníček.

Praha - Prezidentští finalisté Andrej Babiš (ANO) a Petr Pavel budou mít ode dneška ze zákona bezplatný hodinový prostor v České televizi a Českém rozhlasu. Obě veřejnoprávní média budou jejich spoty před rozhodujícím kolem voleb hlavy státu vysílat do středy 25. ledna.

Česká televize začne příspěvky kandidátů vysílat v dvouminutových blocích v pondělí od 09:22 na programu ČT2 a od 09:44 na programu ČT1. S odvysíláním posledních bloků veřejnoprávní televize počítá ve středu ve 12:08 na programu ČT2 a ve 13:57 na programu ČT1. Podobně Český rozhlas využije všech tří dnů k odvysílání spotů na Radiožurnálu, Dvojce a na regionálních stanicích.

První sérii spotů propagujících uchazeče o úřad prezidenta odvysílala obě média už před prvním volebním kolem od 28. prosince. Představilo se v něm všech devět prezidentských adeptů, kteří byli k volbám zaregistrováni. Spoty kandidáti s předstihem představili i na sociálních sítích, které mají podle expertů vyšší sledovanost. Příliš velký vliv na výsledek hlasování ale podle odborníků spoty nemají.

Favoritem voleb je podle průzkumů i sázkových kurzů bývalý představitel české armády a NATO Pavel, který vyhrál první volební kolo se ziskem zhruba dvou milionů hlasů. Předsedu a poslance ANO Babiše porazil přibližně o 23.000 hlasů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď