Prezidentští adepti se od středy představí v rozhlase, od čtvrtka v televizi

foto Ilustrační foto - Předvolební debata kandidátů na prezidenta ke studentským prezidentským volbám, 8. prosince 2022, Praha. Zleva Pavel Fischer, Marek Hilšer, Josef Středula a Petr Pavel.

Praha - Žhavá část kampaně k prezidentským volbám odstartuje tuto středu. Kandidáti poprvé dostanou prostor pro oslovení občanů ve vysílání Českého rozhlasu i České televize. V každém z těchto veřejnoprávních médií budou mít ze zákona dohromady pět hodin vysílacího času před prvním kolem prezidentské volby, které bude 13. a 14. ledna.

Vysílání spotů devíti kandidátů, kteří byli k volbám připuštěni na základě rozhodnutí ministerstva vnitra nebo Nejvyššího správního soudu, skončí v případě televize 11. ledna, v případě rozhlasu o den dříve.

Český rozhlas bude minutové spoty vysílat od 28. prosince nejprve od 19:30 po 11 dnů na regionálních stanicích, od 22:50 na stanici Radiožurnál po 12 dní a od 23:30 na stanici Dvojka opět po 11 dní. V případě regionálních stanic a Dvojky tak skončí vysílání 9. ledna. Na Radiožurnálu budou poslední příspěvky kandidátů ke slyšení ještě 10. ledna. Rozhlas bude spoty ve vymezeném období vysílat denně kromě posledního dne letošního roku a prvního dne nového roku.

Jako vůbec první bude 28. prosince v éteru na regionálních stanicích ke slyšení spot bývalého vysokého představitele armády a NATO Petra Pavla, poslední bude 9. ledna příspěvek lékaře a senátora Marka Hilšera. Na Dvojce bude první příspěvek patřit bývalému rektorovi Univerzity Karlovy Tomáši Zimovi a poslední diplomatovi a senátorovi Pavlu Fischerovi. Ten zakončí také 10. ledna sérii spotů na Radiožurnálu, kterou odstartuje podnikatel Karel Diviš.

Ve veřejnoprávní televizi se budou kandidáti se svými půlminutovými nebo minutovými příspěvky objevovat do 11. ledna na programech ČT1, ČT2 a ČT3.

Česká televize i rozhlas už určily dny, ve kterých budou vysílat spoty předpokládaných finalistů, kteří se utkají za měsíc 27. a 28. ledna. Televize je odvysílá od 23. do 25. ledna na ČT1 a ČT2, rozhlas ve stejném termínu na Radiožurnálu, Dvojce a regionálních stanicích. Finalisté dostanou v každém z těchto médií dohromady hodinový prostor.

K devíti kandidátům na prezidenta patří kromě jmenovaných ještě předseda ANO a expremiér Andrej Babiš, bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, poslanec SPD Jaroslav Bašta a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď