Prezidenta Zemana na mítinku v Náchodě přivítali kritici rudými trenýrkami

foto Prezident Miloš Zeman na na závěr návštěvy Náchoda vyrazil mezi lidi, 24. ledna 2024. Vítali ho příznivci i odpůrci.

Náchod - Prezidenta Zemana na dnešním mítinku v centru Náchoda vítali příznivci i odpůrci. Jeho kritici vyvěsili na náměstí velké rudé trenýrky. Setkání se zúčastnilo několik set lidí, odpůrců byly zřejmě desítky, zjistila na místě ČTK. Protestující rozvinuli také transparenty s nápisy "Vlastizrádce Zloman", Sbohem a šáteček" nebo "Zapomeneme".

Fotogalerie

Debatu s občany vedl Miloš Zeman na Masarykově náměstí z pódia společně se starostou Janem Birkem (ČSSD), který prezidenta do Náchoda pozval. Zeman se před tím v Náchodě setkal také s polským protějškem Andrzejem Dudou.

Pískot a další projevy nesouhlasu se ozvaly ve větší míře při odpovědi Zemana na otázku, jaký má názor na prezidentského kandidáta a bývalého generála Petra Pavla. Výhradu má kvůli jeho úzkému vojenskému zaměření.

"Rudé trenky jsou už po několik let symbolem nesouhlasu s politikou Miloše Zemana a my s ní zásadně nesouhlasíme. Nesouhlasíme s tím, jak rozdělil společnost, jak nás zatáhl do morálního marasmu, jak podporoval (ruského prezidenta) Vladimira Putina a čínské komunisty," řekl ČTK opoziční náchodský zastupitel a jeden z organizátorů protestu Michal Kudrnáč (Zelení).

V roce 2015 vyměnila skupina Ztohoven prezidentskou standartu na Pražském hradě za rudé trenýrky na protest proti politice prezidenta Zemana.

Lidé Zemanovi položili několik dotazů. Například na otázku, jestli ví, kdo vyhraje prezidentské volby, odpověděl: "Se stoprocentní pravděpodobností vyhraje ten, kdo dostane nejvíce hlasů z kandidátů."

Na závěr mítinku lidé tleskali, Zemanovi odpůrci pískali a křičeli hanba a fuj. Zeman jim vzkázal, že kdyby spolu všichni souhlasili, tak by byla nuda. Těm, co mají jiný názor popřál kritickou mysl s tím, že myšlení bolí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď