Prezident Zeman se bude pravidelně scházet na obědě s Hamáčkem

foto Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček hovoří s novináři po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ohledně výměny ministra kultury 12. července 2019 na zámku v Lánech.

Praha - Prezident Miloš Zeman se bude pravidelně scházet s místopředsedou vlády a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem na obědě. První schůzka se uskuteční ve čtvrtek. ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Za týden v úterý se také prezident sejde na novoročním obědě s předsedy Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) a Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).

"Pan prezident s novým rokem 2020 zahajuje novou tradici pravidelných obědů s prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem, budou se konat jednou měsíčně," uvedl Ovčáček. Dodal, že první společný oběd se uskuteční na Pražském hradě ve čtvrtek ve 12:30.

Na podobných schůzkách, na kterých řeší aktuální politické záležitosti, se již v minulosti Zeman domluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Setkávají se jednou měsíčně na večeři v lánském zámku.

Zeman také příští týden na Pražském hradě poobědvá s předsedy horní a dolní komory Parlamentu Kuberou a Vondráčkem. Novoroční obědy prezidenta republiky se zástupci vlády a Parlamentu jsou tradiční akcí. S Babišem Zeman poobědval v neděli. Kromě manželek Ivany Zemanové a Moniky Babišové se netradičně setkání zúčastnily i děti obou politiků, Kateřina Zemanová a Vivien a Frederik Babišovi.

S Kuberou a Vondráčkem Zeman po novém roce obědval i loni. O rok dříve pozvání nedostali.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 3:00 12°C

Celá předpověď