Prezident Zeman bude v pondělí jednat v Lánech s vládou

foto Ilustrační foto - Český prezident Miloš Zeman. 

Praha - Prezident Miloš Zeman bude v pondělí jednat na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministry jeho vlády. Členové kabinetu začnou své řádné zasedání v 11:00 místo obvyklých 14:00 a po poledni vyrazí na schůzku s hlavou státu. Pracovní oběd by měl trvat zhruba hodinu a půl, sdělili ČTK mluvčí vlády Jana Adamcová a Pražského hradu Jiří Ovčáček.

Obdobné jednání absolvovali členové vlády se Zemanem loni v únoru, kdy se do venkovského sídla prezidenta vydali společně autobusem ze Strakovy akademie. Řešili tehdy dopady počínající koronavirové epidemie na ekonomiku, dotace na solární elektřinu nebo sestavování státního rozpočtu. Předchozím společným jednáním byla adventní večeře v prosinci 2018.

Adamcová ČTK řekla, že ministři tentokrát nevyrazí společně autobusem, ale auty. "Jednání bude trvat přibližně hodinu a půl. Jedná se vlastně o tradiční novoroční oběd se členy vlády, který byl ale letos kvůli pandemii několikrát odložen," uvedla. I loni se termín kvůli aktuálnímu dění několikrát posouval. Podle Ovčáčka půjde o přátelské pracovní jednání, které se bude věnovat aktuálnímu domácímu i zahraničnímu dění.

Na pondělním zasedání má vláda na řádném programu především poslanecké návrhy. Podle Babiše by však měla projednat plán testování na koronavirus ve školách po zářijovém návratu dětí do lavic či umožnit využívání chirurgických roušek místo respirátorů v hromadné dopravě a vnitřních prostorech od 1. července. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) také avizovala, že vládě navrhne nového nejvyššího státního zástupce.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 29. července 2021

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď