D5 na Tachovsku je po 12 hodinách po nehodě kamionu průjezdná

foto Hasiči zasahovali ráno 26. března u nehody převráceného kamionu, který zablokoval dálnici D5 na 117. kilometru na Tachovsku ve směru na Prahu. Nákladní souprava zablokovala oba jízdní pruhy. Podle policie je na místě únik pohonných hmot, plné obnovení provozu se předpokládá až kolem poledne.

Tachov - Převrácený kamion se zeleninou zablokoval na téměř 12 hodin dálnici D5 na Tachovsku ve směru na Prahu. Nehoda se stala kolem 4:15 na 117. kilometru. Řidiči směřující od Rozvadova na Plzeň museli dálnici opustit na 119. kilometru a místo nehody objet přes Stříbro. Na dálnici se doprava vracela na 107. kilometru u Ostrova u Stříbra. Provoz byl obnoven krátce po 16:00, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Šestačtyřicetiletý řidič kamionu se zřejmě plně nevěnoval řízení a havaroval. Nákladní souprava zablokovala oba jízdní pruhy, uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová.

Při nehodě utrpěl řidič kamionu, cizinec, úraz hlavy. "Odmítal naši péči a transport do zdravotnického zařízení. Využil svého práva a lékaři podepsal reverz," řekl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha. Podle policie nebyl pod vlivem alkoholu.

Příčiny a okolnosti nehody zjišťuje policie. Kapaliny, které z havarovaného vozu unikly, zlikvidovali hasiči. "Podařilo se zamezit úniku do volné přírody," doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď