Přes 400 lidí se v Brně vydalo na Velkou jarní cyklojízdu

foto Přes 400 lidí se vydalo 19. dubna 2018 na kole z Moravského náměstí v Brně na Velkou jarní cyklojízdu. Jako každoročně vyjeli na podporu cyklistické dopravy ve městě.

Brno - Přes 400 lidí na kole se vydalo v Brně z Moravského náměstí na Velkou jarní cyklojízdu. Jako každoročně vyjeli na podporu cyklistické dopravy ve městě, tentokrát někteří v kostýmech superhrdinů a superhrdinek. Chtěli tak ukázat, že cyklisté jsou vlastně hrdinové, kteří zachraňují město před úplným dopravním kolapsem, uvedl za organizátory ze spolku Brno na kole Michal Šindelář.

Přes 400 lidí se vydalo 19. dubna 2018 na kole z Moravského náměstí v Brně na Velkou jarní cyklojízdu. Jako každoročně vyjeli na podporu cyklistické dopravy ve městě. Nechyběla ani originální aerodynamická šlapací vozítka. Skupina cyklistů se vydala z centra města do Technologického parku, kde loni vznikly v Brně první ochranné cyklopruhy a rozpoutala se kvůli nim vášnivá debata zastánců a odpůrců.

Spolek usiluje o lepší podmínky v Brně už řadu let, podle Šindeláře se však změny k lepšímu dějí jen pomalu a v některých opravovaných ulicích se podle něj na kola často zcela zapomíná. V jarních, letních a podzimních měsících přitom vyjíždí na kole do práce či za zábavou několik tisíc lidí denně, přesto se cyklodoprava podílí na celkovém přepravě ve městě pouhými dvěma procenty.

Současná koalice ve vedení Brna si vytkla podporu cyklodopravy jako jednu z priorit, nejvýraznějším zásahem zůstává povolení vjezdu do historického centra. Dlouhodobě požadovaná opatření na radiálách do centra města zatím zůstávají pouze jako plány.

V květnu se Brňané opět zúčastní kampaně Do práce na kole, která podporuje právě tuto ekologickou a prostorově nenáročnou dopravu. Loni se do ní v téměř třistaosmdesátitisícovém městě zapojilo 1900 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je středa 20. března 2019

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď